Szkolenie – elektrownie jądrowe, czerwiec 2024

Szkolenie – elektrownie jądrowe

Technologiczne, materiałowe i jakościowe aspekty związane z budową i eksploatacją elektrowni jądrowych

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów i obietnicy przedstawienia programu ww. szkolenia, załączamy ankietę i wspomniany program. Jest to program wstępny i na podstawie sugestii członków może ulec zmianie. Oparty jest on o podstawowe wymagania głównych wykonawców EJ na Pomorzu czyli firm Westinghouse i Bechtela. Przygotowujemy to szkolenie dla 30 uczestników. Jeżeli będzie zainteresowanie jest możliwość szkolenia w następnych edycjach dla podobnych 30 osobowych grup. Prośba do wszystkich o wypełnienie i odesłanie ankiety do 15.04 br na adres e-mail Prezesa Tadeusza. Jeżeli macie w swoim otoczeniu osoby zainteresowane tym szkoleniem proszę o przekazanie tych informacji.

PROGRAM WSTĘPNY

ANKIETA

14.03.2024 seminarium NDT

Koleżanki i Koledzy,

We czwartek 14.03.2024 odbyło się seminarium organizowane przez Pomorską Sekcję Spawalniczą  SIMP  dotyczące innowacji w badaniach NDT. Miejsce spotkania zostało zorganizowane na Politechnice Gdańskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, budynek 40, sala laboratorium Spawalnictwa oraz sala nr 222. Przeczytaj SPRAWOZDANIE

ZAPROSZENIE

20.02.2024 godz. 10 – webinar

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w wyniku kontynuowania współpracy z Brandenburskim Uniwersytetem Technologicznym Cottbus – Senftenberg, zorganizowano wspólnie z Katedrą Łączenia i Spawania niemieckiej uczelni polsko-niemieckie webinarium spawalnicze! Prelegenci z Polski i Niemiec przedstawili tematy z obszaru symulacji, wytwarzania przyrostowego metali oraz badań materiałowych. Wydarzenie to odbyło się 20 lutego 2024 online na platformie WebEx i było prowadzone w języku angielskim. Udział w wydarzeniu był bezpłatny!
Rejestracja była możliwa pod adresem: https://www.b-tu.de/en/fg-fuegetechnik/news/german-polish-welding-seminar . Bezpośredni link do wydarzenia został wysłany wszystkim zarejestrowanym uczestnikom.
– Termin: wtorek, 20.02.2024, 10:00 – 12:30
– Forma: online
– Język wydarzenia: angielski
– Obszar tematyczny:
– Symulacja procesów spawania,
– Wytwarzanie przyrostowe metali,
– Badania materiałowe;
Program wystąpień znajdą Państwo w załączniku.

PROGRAM

11-15 września 2023 SCHWEISSEN & SCHNEIDEN

SCHWEISSEN & SCHNEIDEN: MIEJSCE SPOTKAŃ BRANŻOWYCH NUMER JEDEN. W końcu nadszedł czas: od 11 do 15 września 2023 branża spawalnicza spotka się na targach w Messe Essen, aby dowiedzieć się wszystkiego o łączeniu, cięciu i napawaniu. Ponad 800 firm z ponad 40 krajów zaprezentuje swoje innowacyjne produkty i usługi… czytaj dalej na: https://www.schweissen-schneiden.com/joining-cutting-surfacing/

 

Zapoznaj się z relacją z wizyty członków naszej sekcji SIMP na targach: SPRAWOZDANIE

XXIV Pomorskie Sympozjum Spawalnicze i XXVI Spotkanie Spawalników Wybrzeża

XXVI Spotkanie Spawalników Wybrzeża
XXIV Pomorskie Sympozjum Spawalnictwa

7 września 2023 r. w Auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyło się XXVI Spotkanie Spawalników Wybrzeża połączone z XXIV Pomorskim Sympozjum Spawalnictwa. Tradycyjnie, wydarzenie to zostało zorganizowane przez Zakład Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania Politechniki Gdańskiej, firmę Messer Polska Sp. z o.o. i Pomorską Sekcję Spawalniczą SIMP. Jest to najstarsze z krajowych spawalniczych spotkań branżowych skierowanych głównie do osób związanych z inżynierią spajania, przedstawicieli przemysłu i jednostek naukowych. Patronem honorowym Spotkania i Sympozjum był Oddział SIMP w Gdańsku.

W tym roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zgromadziło się około 280 osób uczestniczących w wydarzeniu podzielonym na trzy części: wykłady tematyczne, wystawa techniczna oraz wieczorne spotkanie towarzyskie.

Sympozjum prowadzili: prof. dr hab. inż. Jerzy Łabanowski, kierownik Zakładu Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania Politechniki Gdańskiej oraz mgr inż. Włodzimierz J. Walczak, Dyrektor Regionu Północ Messer Polska Sp. z o.o.

Na początku Spotkania organizatorzy przywitali zgromadzonych i poprosili dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, prof. dr hab. inż. Andrzeja Seweryna, o zainaugurowanie wydarzenia. Następnie Prezes Sekcji Spawalniczej SIMP Kol. Tadeusz Waszkiewicz poprowadził uroczystość wręczenia Medalu imienia inż. Stanisława Olszewskiego firmie Crist S.A. w uznaniu jej zasług i osiągnięć w dziedzinie spawalnictwa.

W trakcie Sympozjum przedstawiono referaty naukowe oraz prezentacje dotyczące najnowszych urządzeń i rozwiązań technologicznych w inżynierii spajania. Ciekawe wystąpienia przygotowali przedstawiciele wiodących firm związanych ze spawalnictwem: Abicor Binzel, Lincoln Electric Bester, Rywal RHC, Technika Spawalnicza, ESAB, Yaskawa, GCE, Messer Cutting, WITT, Tysweld, Messer, Fronius. Referaty o charakterze naukowo-przemysłowym dotyczące badań nieniszczących oraz analizy przyczyn niszczenia konstrukcji spawanych zostały w tym roku zaprezentowane przez przedstawicieli Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny, Centrum Spawalnictwa oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W przerwie między sesjami przed budynkiem Wydziału wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników Sympozjum. Tradycyjnie zdjęcie zostanie zamieszczone w kalendarzu na rok 2024. Integralną częścią wydarzenia były pokazy techniczne organizowane przez firmy sponsorujące Sympozjum i Spotkanie. Uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami oferowanymi przez przodujące firmy działające w dziedzinie spawalnictwa oraz osobiście je wypróbować.

Po zakończeniu sympozjum uczestnicy przenieśli się do restauracji „Wróblówka”, gdzie przez kilka godzin mieli możliwość kontynuowania dyskusji w bardziej swobodnej atmosferze przy staropolskiej kuchni i muzyce zespołu Detko Band oraz Blues Connections.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Spotkania za przybycie i aktywny udział oraz zapraszają na kolejne, które odbędzie się 5 września 2024 roku.

Opracowała: Aleksandra Świerczyńska

Pobierz PROGRAM XXIV PSS